24. – 26. okt
CHESS IN CONCERT
SAL 1
Hvor: | SAL 1 |
---|
Velkommen til jubileumskonsert med Sandefjord musikkorps!
Lørdag 8. november kl. 16.00 inviterer Sandefjord musikkorps til en storslått jubileumskonsert i Hjertnes Kulturhus – en musikalsk feiring av korpsets 100 år lange historie.
Her får du høre en urfremføring av deler av korpsets bestillingsverk, Níu heimar, skrevet av Marcus Paus. Verket består av 9 satser med henvisning til norrøn mytologi, og vi gleder oss til å fremføre noen av satsene!
Et ekstra høydepunkt er fløytesolist Marie Lille Haugen, som tidligere spilte i korpset. I dag er hun solofløytist i Operaorkesteret ved Den Norske Opera & Ballett.
Konserten byr også på et spektakulært innslag med et slagverkensemble med musikere som har tilknytning til korpset. Ensemblet fremfører «Ionisation» av Edgar Varèse, et banebrytende verk for slagverk skrevet allerede i 1929–1931.
Ta turen til Hjertnes og bli med på en musikalsk reise gjennom 100 år!
24. – 26. okt
SAL 1
24. oktober kl. 20:00
Harmonie arena
24. oktober kl. 21:00
Corner Sandefjord
25. oktober kl. 13:00
Hjertnes foajéscenen
Søket ditt ga dessverre ingen treff.