Wes Montgomery Tribute

Wes Montgomery Tribute

31. mai kl. 13:30

Kjøp billett
Hvor: Kokeriet, Sandefjord

En av de mest innflytelsesrike jazzgitarister gjennom tidene er John Leslie “Wes” Montgomery (6.mars 1923 - 15.juni 1968). Vi har gjort et dypdykk i musikken til denne inspiratoren og vil fremføre et utvalg av våre favorittlåter i kvartett format.

I bandet finner du:

Asle Røe - gitar 
Gitarist, bandleder og komponist. I tillegg til å være inspirert av Wes Montgomery og flere andre store jazzgitarister, så spiller Asle også western swing etter å ha bodd 12 år i Houston, TX i USA (2001 - 2013). Tiden i Houston var likevel for det meste fylt med jazz gitar og spillejobbene kunne være hos den norske generalkonsulen en kveld og på Bob’s Ice House den neste. Vel tilbake i “gamlelandet” så går det fortsatt i både jazz og western swing på store og små konsertscener i Norge og tidvis i Texas.

Anders Aarum - piano 
Jazzmusiker, pianist og komponist, utdannet blant annet ved Musikhögskolan i Göteborg og Norges Musikkhøgskole i Oslo. Med sin allsidighet er han en ettertraktet medspiller for en rekke av våre største artister.
 
Jens Fossum - bass 
studerte til bachelor ved jazzlinja på NTNU og til mastergrad i jazz performance ved University of Miami. Fossum har spilt/spiller i og med Sigurd Køhn quartet, Ingar Kristiansen og Torstein Ellingsens Sinatra songbook, Knut Risnæs kvartet, Trond-Viggo Torgersen, Randi Tytingvåg, Hilde Louise Asbjørnsen, Espen Rud/Hans Mathisen for Rikskonsertene, I kveld med Ylvis samt Jørn Øiens Moment og Fossum-Aarum Quartet der han spiller med broren Håvard Fossum. Kom i 2015 ut med solo platen "bass detector" på det Tyske selskapet Ozella. 'Impressive!" Skrev Verdens største jazzmagasin, DownBeat, og ga platen 4 av 5 stjerner.

Magnus Eide - trommer 
Jobber som profesjonell trommeslager med base i Oslo. I virket som trommeslager er han delaktig i en rekke ulike musikalske prosjekter som favner et vidt spekter av sjangre, men den generelle røde tra?den er jazz/improvisert musikk.