Jørgen Ravneberg om sanking, ville vekster og matlaging

Jørgen Ravneberg om sanking, ville vekster og matlaging

17. september kl. 18:30

Hent billett
Hvor: Andebu bibliotek

Jørgen Ravneberg kommer til Andebu bibliotek for å fortelle om sanking, råvarer og artsbeskrivelser, og med stø hånd og åpent blikk inspirerer han til en sanke- og matglede som gjør det ville nært, og det ukjente spiselig.

Jørgen er selvlært sanker og holder fanen høyt for kortreiste, bærekraftige og sesongbestemte råvarer. Og hva kan vel være mer kortreist enn alt det spiselige grønne man omgir seg med i nærmiljøet sitt? Jørgen er også kokk, forfatter og formidler med en moderne tilnærming til matlaging. Han er inspirert av teknikker fra hele verden, men vender alltid tilbake til det lokale – til lyng, lav og løvetann.

Han har med seg råvarer som han tilbereder på direkten, og alle får deilige smakebiter rett fra naturen!

Jørgen selger bøker og merch etter foredraget. Arrangementet er et samarbeid med Andebu hagelag.

NB. Begrensede plasser, husk å hente ut gratisbillett!

Det er helt gratis å være med på dette arrangementet, men vil du være sikret plass må du ha billett. Ubrukte billetter blir gitt videre ved arrangementstart.

Vennligst vær på plass senest 5 minutter før arrangementet starter. Får du ikke brukt billettene dine ber vi deg om å gi oss beskjed på bibliotek@sandefjord.kommune.no

Noe å lære
Noe å lære er en arrangementsserie ved Sandefjordbibliotekene med fokus på faglitteratur, kunnskap og aktualitet.